Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Sójové jedlá

sójové jedláCHARAKTERISTIKA SÓJE


Sójové boby (lat. Glycine soja) sú už tisíc rokov cenenou potravinovou surovinou zeme Ďalekého východu. Sója patrí medzi teplomilné rastliny. Z dôvodu dlhého vegetačného obdobia a potreby tepla sa v našich klimatických podmienkach pestujú len kríčkovité odrody. Väčšinou obsahuje 35% bielkovín, 30% škrobu, 18% tukov s pomerne značným podielom lecitínu. Patrí medzi veľmi kvalitné suroviny. Využíva sa väčšinou k výrobe sójovej múky, sójových syrov, omáčok, rastlinných olejov a ďalších plnohodnotných výrobkov zo sóje. Z hľadiska bielkovín zodpovedá 1 kg sóje asi 2,5 kg teľacieho mäsa alebo 8 litrom kravského mlieka. Sójové boby začali prenikať do jedálnička Európanov a Američanov len v tomto storočí, približne v období po amerických vojnách v Ázii.

Keď sa hovorí o všestrannosti stravy, nieje ľahké zvíťaziť nad sójovými bôbmi. Sójové bôby ponúkajú nielen veľkú zdravotnú podporu, ale i ich príprava je ľahká a je možné ich zaradiť do každodenného jedálnička.


 
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28400023

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Nedeľa 20.10.2019 |
ÚvodÚvodná stránka