Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Slané pečivo z lístkového cesta

Názov: Slané pečivo z lístkového cesta
Kategória: Koláče a cukrovinky
Dátum pridania: 27.11.2007
Potrebujeme:

350 g hladkej múky
250 g tuku
3 žĺtky
1 PL octu
¼ ČL prášku do pečiva
2 bielky
voda
soľ
mandle, mak, rasca a iné pochutiny na ozdobenie

Postup:

Z 1/3 múky a dobre stuhnutého tuku zamieste cesto, ktoré sformujte do tvaru kocky a nechajte stuhnúť v chladničke. Potom zoberte zvyšok múky, pridajte soľ, žĺtky, ocot, prášok do pečiva, vodu a vymieste mäkšie cesto, ktoré vyvaľkajte na väčší štvorec a do stredu položte dobre stuhnutú kocku tvrdšieho cesta. Mäkšie cesto preložte cez tvrdšie a okraje pevne postláčajte, cesto rozvaľkajte, preložte a znovu rozvaľkajte. Prekladanie a vaľkanie zopakujte ešte 4 krát. Potom cesto uložte do chladu asi na 20 minút. Po odležaní ho rozvaľkajte natenko a vykrajujte tyčinky, kolieska, štvorčeky alebo obdĺžniky a podobne. Drobné pečivo potrite bielkom, ozdobte mandľami a rôznymi pochutinami, uložte na vymastený plech a upečte vo vyhriatej rúre dozlata.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28327522

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Nedeľa 22.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka