Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu Hlavné menu 10 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Recept na zemiakové cesto

Názov: Recept na zemiakové cesto
Kategória: Sladké bezmäsité jedlá
Dátum pridania: 27.9.2007
Potrebujeme:

60 dkg uvarených zemiakov
20 dkg hrubej múky
1 vajce
štipka soli

Postup:

Uvarené zemiaky prepasírujte, popučte (alebo použite nejaký iný spôsob) - ale horúce, nie vychladnuté! Pridajte hrubú múku, vajce, štipku soli a premiešajte. Z tohto cesta robte čokoľvek, nielen šúľance, aj tzv. zemiakové knedle alebo tašky (cíbliky, kokošky, cikošky, gombolce alebo ľaľušky, pirohy, gombolce - slivkové guľky, a pod.).... Dajte ich variť do horúcej, osolenej vody. Keď ich vytiahnete z vody, prepláchnite ich studenou vodou a trošku polejte olejom, ale len veľmi málo.

Potom na ne dajte opraženú strúhanku (prézle). Na obmeny môžete použiť aj inú posýpku: s makom a maslom, s opraženou detskou krupicou, s grankom, s tvarohom . . . podľa chuti

Detská krupica - Na suchom pekáči (bez oleja) upražte krupicu do zlatohneda. Pozor, treba ju stále miešať, aby neprihorela. Posypte ňou uvarené šúlance a tiež šupnite 1 PL cukru do tých šulancov (podľa chuti a množstva samozrejme). Roztopte maslo a vylejte ho na šúlance. Premiešajte.

Strúhanka - Strúhanku opražte na troške oleja. Sparte ju trochou vody (mlieka) a chvíľu ešte popražte. Výsledná zmes nesmie byť hrudkovitá - znamená to, že sa pridalo príliš veľa vody.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

26483846

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Štvrtok 19.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka