Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu Hlavné menu 10 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Rebarborový lekvár

Názov: Rebarborový lekvár
Kategória: Džemy a marmelády
Dátum pridania: 24.5.2007
Potrebujeme:

1,1 kg rebarbory
1 väčší citrón
700 g kryštálového cukru

Postup:

Tvrdú spodnú časť rebarborových stoniek odstráňte. Čerstvé, nie veľmi tmavé stonky olúpte a nakrájajte na nepravidelné časti (1-3 cm). Pred olúpaním vždy dva kúsky pomädlite medzi dlaňami, budú sa ľahšie lúpať. Do hlinenej misky vrstvite striedavo kúsky rebarbory a kryštálového cukru. Na ovocie cez sitko vytlačte šťavu z citróna. Semienka zaviažte do gázy. Počkajte kým rebarbora asi po hodine nezačne púšťať šťavu. Potom premiešajte. Cukor sa bude lepšie topiť a neklesne na dno misky. Prikryte potravinovou fóliou a cez noc nechajte macerovať.
Na druhý deň preložte do hrnca, na miernom ohni varte 5 min., pričom zberajte penu. Potom ovocie vsypte do sitka, jemne ho potlačte, aby ste získali zmes pevných kúskov a šťavy. Šťavu znovu vlejte do hrnca, vložte semienka v gáze a nechajte asi 20 min. hustnúť. Penu zberajte. Skúste, čí šťava na chladnom tanieri tuhne. Ak áno, pridajte do hrnca odložené ovocie, premiešajte a nechajte prevrieť. Vyberte semienka, zaváraninu nalejte do pohárov a uzavrite.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

26478253

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lukáš | Streda 18.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka