Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Pečený moriak plnený dvomi plnkami

Názov: Pečený moriak plnený dvomi plnkami
Kategória: Jedlá z mäsa
Dátum pridania: 21.11.2007
Potrebujeme:

3 kg moriak
100 g masla
1 ČL hladkej múky
soľ

l. Plnka:
3 žemle
3 vajcia
20 g slaniny
30 g tuku
mlieko
pokrájaná šunka
postrúhaný muškátový oriešok
soľ

II. Plnka:
1 žemľa
150 g nemastného bravčového mäsa
100 g vareného údeného mäsa
1 vajce
mlieko
pečeň z moriaka
mleté čierne korenie
soľ

Postup:

Očisteného moriaka umyte, osušte a na prsiach mu uvoľnite kožu na naplnenie. Potom ho osoľte zvonka i zvnútra a plňte. Jednu plnku dajte do brušnej dutiny a druhú medzi prsia a uvoľnenú kožu. Koniec kože z krku prehnite a zošite, brušnú dutinu takisto zašite, konce krídel odseknite a krídla zahnite dozadu. Moriaka dajte na pekáč (prsiami nahor) vymastený 90 g rozohriateho masla, podlejte malým množstvom vody a vložte do stredne vyhriatej rúry. Po chvíli teplotu rúry zmiernite, moriaka obráťte prsiami nadol a prsia podložte drievkami, aby sa koža neprichytila na pekáč. Pri dopekaní moriaka znova obráťte prsiami nahor a do šťavy pridajte múku rozotretú s 10 g masla. Počas pečenia moriaka polievajte vlastnou šťavou, podlievajte horúcou vodou a pripečenú šťavu na okrajoch pekáča zoškrabujte do šťavy.

l. Plnka: Žemle pokrájajte na kocky a zvlhčite mliekom rozšľahaným so žĺtkami a soľou. Pridajte vyškvarenú slaninu pokrájanú na kocky a rozohriaty tuk. Z bielkov ušľahajte tuhý sneh a zľahka ho zamiešajte do plnky spolu s postrúhaným muškátovým orieškom. Nakoniec pridajte ešte pokrájanú šunku v množstve podľa vlastného uváženia.

Il. Plnka: Žemľu pokrájajte na plátky a navlhčite mliekom. Po presiaknutí pridajte zomleté bravčové mäso, údené mäso a pečeň, vajce a mleté čierne korenie, osoľte a dobre vymiešajte.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28326578

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Nedeľa 22.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka