Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Jablkový závin starej mamy

Názov: Jablkový závin starej mamy
Kategória: Ovocné múčniky
Dátum pridania: 5.6.2007
Potrebujeme:

300 g hladkej múky (polohrubej)
1 vajce
1 ČL octu
1 ČL oleja alebo masla
vlažná voda
štipka soli

Plnka:
1,5 kg jabĺk
150 g masla alebo rastlinného tuku
100 g strúhanky
200 g cukru
100 g hrozienok
mletá škorica

Postup:

Múku so štipkou soli preosejte na dosku, pridajte vajce, ocot, olej alebo maslo a podľa potreby vodu. Najprv nožom a potom rukami vypracujte cesto, ktoré prudko búchajte o dosku. Zachyťte ho prstami a ťahajte do výšky. Tento postup opakujte dovtedy, kým sa cesto neprestane lepiť na prsty a dosku. Vypracované polotuhé cesto sformujte do tvaru bochníka, položte ho na pomúčenú dosku, prikryte zohriatou rajnicou a nechajte 30 min. postáť.
Stôl prikryte čistým obrusom a poprášte ho múkou. Odstáte cesto položte na pomúčený obrus, a potom ho zľahka vyvaľkajte. Ruky si potrite roztopeným maslom (aby sa nelepilo cesto), podsuňte ich pod cesto a opatrne dvíhajte a rozťahujte od stredu k okrajom, až kým ho nevytiahnete natenučko po celom stole. Z takto vytiahnutého cesta odstrihnite hrubé okraje a nechajte ho trocha zaschnúť. Potom ho pokropte polovicou roztopeného masla, polovicu cesta posypte strúhankou, postrúhanými jablkami, cukrom, škoricou, hrozienkami a zvyškom strúhanky. Všetko pokropte maslom, kraje vyhnite nahor a dvíhaním obrusu závin stočte. Potom ho preložte na vymastený plech, potrite maslom a upečte. Vychladnutý posypte práškovým cukrom.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28260731

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Anabela | Utorok 20.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka