Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Citrónová Bábovka

Názov: Citrónová Bábovka
Kategória: Bábovky
Dátum pridania: 30.5.2005
Potrebujeme:

10 dkg masla, 4 vajcia, 20 dkg cukru, 40 dkg múky, 125 ml smotany (môže sa dať kyslá), 1 balíček kypriaceho prášku, 2 malé lyžice citrónovej šťavy a citrónová kôra

Postup:

V mise vymiešame maslo do peny, potom do neho postupne zamiešame žĺtky a práškový cukor a miešame poctivo 15 min. hodiny. Múku rozdelíme na 2 diely. Jeden zmiešame zľahka s postrúhanou citrónovou kôrou a smotanou do vymiešaných žĺtkov s cukrom a maslom a do druhého dielu múky zamiešame preosiaty kypriaci prášok a tiež potom po lyžiciach zľahka premiešame striedavo s ušľahaným, tuhým snehom z bielkov a citrónovou šťavou. Ľahko zamiešané cesto vlejeme do maslom vymastenej a jemnou strúhankou vysypanej formy a bábovku pečieme zvoľna ¾ - 1 hodinu. Upečenú necháme vychladnúť a potom vyklopíme.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28323342

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka