Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

*** Krehké pizzové cesto

Názov: *** Krehké pizzové cesto
Kategória: Pizza
Dátum pridania: 28.9.2006
Potrebujeme:

2 vajcia
400 g múky
150 g masla (tuku)
1 ČL cukru
1 ČL prášku do pečiva
tuk na vymastenie formy
soľ

Postup:

Múku preosejte na dosku. Primiešajte prášok do pečiva, cukor a soľ. Tuk nakrájajte na plátky a spolu s vajciami pridajte do múky. Smerom zvonka dovnútra vypracujte jednoliate cesto. Zabaľte do vlhkej utierky a nechajte odpočívať v chladničke asi 1 hodinu. Vyvaľkajte na pomúčenej doske a vložte do vymastenej formy na pizzu.
Vlastnosti tohoto cesta určuje množstvo a kvalita tuku. Na jeho prípravu by sa mal používať len prvotriedny tuk. Krehké cesto možno dobre uchovávať. Zabalené do alobalu vám vydrží na chladnom mieste aj 5 dní.

Tip: Krehké cesto sa ľahko pripaľuje. Aby ste tomu predišli, používajte zohriate maslo, ale na druhej strane nesmie byť veľmi mäkké. Dôležité je aj to, aby sa všetky prísady premiesili čo najrýchlejšie, lebo maslo inak vystúpi na povrch.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28005106

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bernard | Pondelok 20.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka