Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Koreninové rastliny v záhradke a v okne

Koreninové rastliny v záhradke a v okne

bylinyCieľom tejto kapitoly je, aby sme dodali chuť pestovať vo svojej záhrade tie koreninové rastliny, ktoré potrebujeme k pestrej, chutnej strave a ktoré dnes už v mnohých prípadoch nedostať ani na trhu.

Mnohí si myslia, že domáce pestovanie koreni nových rastlín je komplikované a vyžaduje veľkú odbornosť. Pravdou je, že je oveľa ľahšie, ako napr. strihanie, ošetrovanie a očkovanie ruží a keď máme chuť a aj záhradku, nebudeme mať ťažkú prácu. Stačí aj jedna debnička alebo niekoľko črepníkov na kvety v okne, aby sme mali stále k dispozícii menšie množstvo čerstvých bylín.

Žiadna koreninová rastlina nemôže byť čerstvejšia ako tá, ktorú sami vypestujeme. Čerstvá koreninová rastlina je omnoho chutnejšia ako suchá, lebo má tuhšiu arómu a viac vitamínov. Čerstvo obraté koreniny znamenajú obzvlášť príjemnú chuť v našich jedlách.

Tieto dôležité potreby našej kuchyne sú nielen osožné, ale aj pekné a zaujímavé, či ich pestujeme v záhrade, v okne alebo na balkóne. Môžeme ich s hrdosťou ukazovať hosťom, a tak trochu aj my prispieť k renesancii kultu korenia. Takto môžeme spojiť užitočné s krásnym!

 

Potrebné vedomosti súvisiace s rozmnožovaním, ošetrovaním, zberom koreninových rastlín a iným, sú zhrnuté v časti Sprievodca na pestovanie koreninových rastlín


 
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28400134

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Nedeľa 20.10.2019 |
ÚvodÚvodná stránka