Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

VYSVETLENIE NIEKTORÝCH JAPONSKÝCH VÝRAZOV

SushiNigiri sú podlhovasté ryžové valčeky, na ktorých je tenko nakrájaný losos, makrela, tuniak a na zavŕšenie sa prikladajú mušle, či kraby. Nigiri sú podávané iba v pároch, pretože jedna Nigiri-Sushi znamená v Japonsku aj - vraždu.

Maki alebo Norimaki sú rolky. Ryža je s avokádom, alebo uhorkou, tuniakom, alebo rakom, spolu so zeleninou ako zucchini, Shiitake-hubami, alebo tofu zarolované v jednom Nori-liste.

Uramake sú s červeným kaviárom či sezamom. Avokádo a Surimi (imitácia raka z rybieho proteinu) môžu byť dobalené.

Gunkanmaki sú do oválu formované zarolované mištičky. Na dne leží ryžová gulička, slúžiaca ako základ na kaviár, rybí krém, či mušle.

Temaki sú špicaté vrecká z listu riasy, naplnené rôznymi rybími, alebo aj inými produktmi.

Sashimi je natenko na plátky nakrájaná ryba z rôznych druhov, ale bez ryže.

SushiChirashi je silne korenená ryža naplnená do šáločiek, plnená surovou, varenou, alebo údenou rybou na vrchu so zeleninou alebo garnelami. Pri podávaní za horúca sa mení názov na Mushi-Sushi.

Wasabi je ako už spomenutý zelený veľmi ostrý japonský chren, predávaný v tubách, alebo ako prášok.

Gari je nakladaný na krúžky nakrájaný zázvor.

Shoyou nie je nič iné ako sójová omáčka z fermentovaných sójových bobúľ, menej slaná, ako čínska.

Fugu najznámejšia za surova jedená ryba. Ak táto guľata ryba nie je odborne pripravená, môže byť smrteľný jed. Zle odstránená pečeň je poslednou pochúťkou konzumenta ešte skôr, než sa stihne spamätať.

Sushi je japonský výraz pre octom nasiaknutú ryžu, pretože takto zabalená ryba dlhšie vydržala čerstvá v období okolo 15 storočia. Hosomaki sú malé, Futomaki sú veľké, hrubé sushi.

SushiSushi je v Japonsku aj umelecké dielo, lebo estetika a chuť harmonizujú, dokonca aj farby sú pevne stanovené. Rafinovane zarolované, tenko na plátky nakrájané surové rybie plátky sú zabalené v uvarenej lepkavej ryži. Ako jednohubky sa zmestia do úst, kde sa lahodne rozpustia. Ale pozor, ak do nich pred tým zahryznete, rozpadnú sa a hnedú sójovú omáčku máte na kravate. Iba tie, ktoré sú zabalené do rias, sú vhodné na zahryznutie a do úst sa naraz nezmestia. Toto jedlo sa dá jesť rukami.
Charakteristika pôvodného sushi zo surovej ryby. Prečo sa vyrába zo surovej ryby? Je vari zdravšia ako varená či dusená? Nie, pretože môže obsahovať parazity nematody, ktoré iba v zamrazení na -20°C neprežijú. Platí však vo všeobecnosti pravidlo, že ryby sú zdravé kvôli ľahko stráviteľným bielkovinám, selénu a mimoriadne zdravými omega-3 mastnými kyselinami.


Riasny list - Nori dodáva veľa jódu a vitamín B12. Do sójovej omáčky sa mieša celkom ostrý, zelený chren (Wasabi), pôsobiaci proti zubnému kazu a so svojími bakteriocidnými Isocyanatmi aj proti choroboplodným baktériám v ústnej dutine. Naložený zázvor pôsobí blahodarne na črevnú sliznicu, ryža odvodňuje a zasycuje, pričom 100 g suhsi dodáva iba 150 kalórii. Je potrebné však dávať pozor na soľ, preto sa sushi iba opatrne namáča do slanej Wasabi - pastou zaostrenej sójovej omáčky, aby sa neprekryla chuť ryby.

Nakladaný zázvor sa zajedá pred novou zarolovanou jednohubkou, kvôli neutralizácii chute. Japonci zapíjajú sushi nechladeným, ba pred servírovaním zahriatým ryžovým vínom – Sake. Môže sa servírovať tiež zelený čaj.

!!! POZOR !!!
Otrava zo suši
Čoraz populárnejšie japonské jedlo suši - ryža so surovou rybou - patrí k obzvlášť rizikovým potravinám. Práve surová ryba môže obsahovať rôzne druhy patogénnych baktérií, čo môže vyvolať náhle poškodenie tráviaceho traktu v podobe hnačky a vracania. V najhoršom prípade sa organizmus nasýti toxínmi a nastane úplná infekcia tela. Masívne hnačky a vracanie spôsobujú dehydratáciu organizmu, rozšírenie zápalu tenkého čreva a v krajnom prípade môže dôjsť aj k zápalu pľúc či poruchám obehu a následnému šoku.


 
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Ružová limonáda

Do pohára nalejeme ružový a mandľový sirup, citrónovú šťavu, dolejeme ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28321246

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | Piatok 20.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka