Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu Hlavné menu 10 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Niekoľko slov o korenených omáčkach

     Popri častom používaní korenia čoraz viac prichádzajú do módy korenené omáčky. Pochádzajú obyčajne zo zahraničia: z Veľkej Británie, Francúzska, prípadne z Ameriky a účinkujú čarom novoty, lákajú naše gazdinky na prípravu špecialít.
     Továrensky alebo doma pripravené korenené omáčky môžeme použiť pri príprave, alebo na ochutenie polievok, šalátov, pečienok, divinových pokrmov, ako aj varených cestovín.
     Dávnejšie boli tieto pikantné omáčky s osobitnou arómou špecialitami vychýrených reštaurácií. Dnes si ich môžu už zaobstarať naše gazdinky za dostupné ceny, prípadne vyhotoviť doma podľa receptov. Samozrejme, zloženie väčšiny omáčok je výrobným tajomstvom, preto sa môže stať, že rovnako nazvané výrobky majú rôznu chuť a charakter, lebo sa pripravujú podľa rôznych receptov. Touto knižkou by sme chceli dať gazdinkám, ktoré obľubujú zvláštne chute, prehľad o módnych omáčkach, ich zložení a možnostiach použitia. Odporúčame však, aby boli obozretné a najprv vyskúšali tieto zvláštne chutnajúce korenené omáčky, lebo môže sa stať, že čo iní chvália, to nám nechutí. Po dostatočných skúsenostiach môžeme už smelšie a úspešnejšie pripravovať tieto omáčky. Prídeme na to, že rôzne omáčky možno navzájom kombinovať, alebo sa môžu doplniť iným korením. Takto môžeme dosahovať stále novšie, stále príjemnejšie a harmonickejšie chuťové odtiene.
Odporúčame, aby ste začínali najprv s jedným druhom omáčky a keď ste už vyskúšali jej tajomstvo, potom pokračovali so skúšaním ďalších.
     Aj s dávkovaním korenených omáčok treba postupovať opatrne, lebo najčastejšie sú veľmi koncentrované. Nikdy neslobodno nimi prekoreniť jedlo, lebo napokon sa stráca charakteristická chuť. Použiteľné množstvá si môžeme prečítať na továrenských výrobkoch. Tieto návody treba v zásade dodržať, ale v praxi ich môže každý prispôsobiť podľa vlastného vkusu.
     Pri použití koreninových omáčok treba pripravené jedlo viac ráz ochutnať, kým nenatrafíme na jeho najpríjemnejšiu chuť. Na rozdiel od korenia, omáčky neslobodno variť spolu s jedlom, lebo sa môžu zraziť a stratiť arómu. Hotové omáčky pridáme do jedla alebo po poslednom povarení, alebo ich primiešame pri podávaní.

Ďalej uvedieme tie korenené omáčky, ktorých vyskúšanie a používanie odporúčame
Americká omáčka
Anglická omáčka

Omáčka Bearnaise
Cesnaková omáčka
Omáčka Chilli
Cumberlandská omáčka
Divinová omáčka
Grilovacie omáčky Barbecue
Holandská omáčka
Horčicová omáčka
Hubová omáčka
Chutná zeleninová omáčka
Kaparová omáčka
Karí omáčka
Kečup (korenené paradajkové omáčky)
Korenená bylinková omáčka
Kôprová omáčka
Omáčka Madeira
Palinová omáčka
Pažítková omáčka
Rajčiaková omáčka
Omáčka Remoulade
Roquefortová omáčka
Ruská omáčka
Sardelová omáčka
Sójová omáčka
Šalátové omáčky
Španielska omáčka
Štipľavá cibuľová omáčka
Tabasková omáčka
Talianska omáčka
Tatárska omáčka
Vinegrettská omáčka
Worčestrová omáčka
Zelerová omáčka
Žúrová omáčka (americká)


Recepty:

Kurča s hubovou omáčkou

Sviečkovica s korenenou omáčkou

Plnená roštenka so sardelovou omáčkou

Bravčové stehno s kyslou omáčkou

Kačica alebo hus v majoránovej omáčke


 
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

26483866

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Štvrtok 19.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka