Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Džem, lekvár či marmeláda?

Džem, lekvár či marmeláda?

 

Chlieb si na raňajky natriem maslom a džemom, buchty si dám s marmeládou a palacinky naplním slivkovým lekvárom. Všetky pojmy ovocných pochúťok však občas vyvolávajú priam vášnivé diskusie na internete. Ide o synonymá či rozdielne produkty? Na faktografické a gramatické nejasnosti sme si posvietili za vás a už teraz môžeme povedať, že rozhodne nejde o jedno a to isté!

 

Základný rozdiel medzi jednotlivými pochúťkami je v hustote a vo veľkosti použitého druhu ovocia. Džem je potravina vyrobená zo zmesi prírodných sladidiel, vody, pulpy a drene z jedného alebo viacerých druhov ovocia, ktoré sa privedú do vhodnej rôsolovitej konzistencie. Podľa vyhlášky ministerstva poľnohospodárstva musí byť minimálny hmotnostný podiel ovocia v 1 kilograme potraviny vo výbernom džeme 450 g (u džemov všeobecne 350 g). Výnimku tvoria len červené a čierne ríbezle, jarabiny, rakytník, dule, šípky, zázvor, kešu-jablká, plodu mučenky alebo marakují, kde je predpísaný podiel ovocia nižší.

 

V džeme nájdeme aj veľké kusy ovocia , čo je jednou zo základných podmienok, aby sa daný výrobok mohol nazývať džemom. Džemy sa často zamieňajú za marmelády. Marmeláda je však výrobok z citrusových plodov, u ktorých je minimálny hmotnostný podiel ovocia 200 g v jednom kilograme potraviny. Navyše by ste mali dôkladne čítať aj etikety na džeme – falošný džem spoznáte podľa toho, že je na etikete uvedený nižší ako minimálny ovocný podiel. Častým prípadom býva taktiež chybná deklarácia použitého druhu ovocia a klamlivé označenie viacdruhových džemov (obyčajne s prídavkom jablkovej suroviny) za jednodruhové.

 

Donedávna sme boli zvyknutí na rozlišovanie marmelády na základe tuhšej konzistencie a je teda vhodná aj ako náplň do múčnikov a cukroviniek. To, čo sme tradične označovali ako marmeláda, teraz nájdeme v obchode pod rôznymi inými názvami ako ovocná zmes či ovocná nátierka – pokiaľ neobsahuje aspoň 20% ovocných plodov.

 

Lekvár je už samostatnou kategóriou, pretože ide o spracovanie ovocia, v ktorom sa nenachádza žiadna voda, a preto je výsledná hmota veľmi hustá, najtrvácnejšia a nepodlieha tak skoro kazeniu.

 

 

Čo na to slovenčina?

Výkladový slovník slovenského jazyka by mal taktiež zohľadňovať rozdiely. Po preštudovaní významových definícií však dostane každá predstavivosť a fantázia zabrať, pretože džem ako hustá ovocná zavarenina sa ešte ako tak dá akceptovať. Ale marmeláda ako sladený obyčajne priemyselne vyrábaný lekvár a lekvár ako varená konzervovaná ovocná masa znie ako zo stredoškolských poučiek. Preto najjednoduchšie bude si zapamätať, že ak si na raňajky namastíte chleba s maslom a ovocná „hmota“ navrchu bude obsahovať celé kusy ovocia – jete džem, ak daná hmota bude riedka bez výrazných kusov ovocia – práve ste si natreli marmeládu. Lekvár bude zas natoľko hustý, že je ho najvhodnejšie použiť ako náplň do buchiet.

 

Tvarohové taštičky s džemom


 
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

Ružová limonáda

Do pohára nalejeme ružový a mandľový sirup, citrónovú šťavu, dolejeme ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

28321252

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | Piatok 20.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka