Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu Hlavné menu 10 Prechod na navigáciu vodorovná
CoUvarit - recepty

Rebarborový lekvár

Názov: Rebarborový lekvár
Kategória: Džemy a marmelády
Dátum pridania: 24.5.2007
Potrebujeme:

1,1 kg rebarbory
1 väčší citrón
700 g kryštálového cukru

Postup:

Tvrdú spodnú časť rebarborových stoniek odstráňte. Čerstvé, nie veľmi tmavé stonky olúpte a nakrájajte na nepravidelné časti (1-3 cm). Pred olúpaním vždy dva kúsky pomädlite medzi dlaňami, budú sa ľahšie lúpať. Do hlinenej misky vrstvite striedavo kúsky rebarbory a kryštálového cukru. Na ovocie cez sitko vytlačte šťavu z citróna. Semienka zaviažte do gázy. Počkajte kým rebarbora asi po hodine nezačne púšťať šťavu. Potom premiešajte. Cukor sa bude lepšie topiť a neklesne na dno misky. Prikryte potravinovou fóliou a cez noc nechajte macerovať.
Na druhý deň preložte do hrnca, na miernom ohni varte 5 min., pričom zberajte penu. Potom ovocie vsypte do sitka, jemne ho potlačte, aby ste získali zmes pevných kúskov a šťavy. Šťavu znovu vlejte do hrnca, vložte semienka v gáze a nechajte asi 20 min. hustnúť. Penu zberajte. Skúste, čí šťava na chladnom tanieri tuhne. Ak áno, pridajte do hrnca odložené ovocie, premiešajte a nechajte prevrieť. Vyberte semienka, zaváraninu nalejte do pohárov a uzavrite.


 
Aj vy máte zaujímavý recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ho! My ho radi zverejníme.
kuchyna.jpg

Čo potrebujete k príjemnému pocitu v kuchyni?

Ponúkame vám zaujímavé články o kuchyniach, ich rekonštrukcii a možnosti vybrať si z ponuky odborných firiem na rekonštrukcie.


 

Karfiol zapečený so syrom

Očistený karfiol rozoberte na väčšie ružičky, vsypte do vriacej osolen ...


kuchyna 1.jpg

Radíme pri výbere novej kuchyne

Ak sa rozhodujete pre novú kuchyňu, mali by ste si v prvom rade odpovedať na niekoľko zásadných otázok.


 

24528314

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Jarolím | Piatok 30.9.2016 |
ÚvodÚvodná stránka